SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 2611081
nr 261 1081
Skedar
silver, 6 st, 1800-tal
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 augusti 2003
22/8 12:59:01
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver